Kınık Belediyesi Logo
Sağlıklı, Mutlu, Huzurlu günler dilerim...
Dr. Sadık Doğruer - Kınık Belediye Başkanı

23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Kınık’ta törenlerle kutlandı. Kutlamalar Kınık Hükumet Konağı önündeki Atatürk Anıtına Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin konulması ile başladı. Kaymakamlık Belediye Başkanlığı,Cumhuriyet Savcılığı,Emniyet Müdürlüğü,Milli Eğitim Müdürlüğü makamlarına sembolik olarak çocukların oturmasıyla devam eden programda koltuklara oturan çocuklar Kınık için isteklerini söylediler. Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer makam koltuğu devrettiği Fevzi Çakmak İlkokulu 4.Sınıf öğrencileri Nazire Bodur, Kamil Dağlı, Gülberen Akbıyık’a devam eden projeler ve bu yıl içinde başlaması planlanan projeler hakkında bilgiler verdi.
Cumhuriyet Meydanında yapılan kutlama programında Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Kınık Kaymakamı Mustafa Ergün,Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer törene katılan öğrenciler ve halkın bayramını kutlamasının ardından Kınık Milli Eğitim Müdürü Aydın Yüzbaşıoğlu günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.
Öğrencilerin şiirlerini okuyup Halk oyunları gösterilerinin ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı ile ile ilgili düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri Cumhuriyet Savcısı Yusuf Adın Kınık Belediye Başkanı Dr sadık Doğruer Kınık Kaymakamı Mustafa Ergün tarafından verildi.Kınık Belediyesi tarafından düzenlenen Çocuk Şenliğinin açılışının yapılmasının ardından Kınık Belediyesi Kınık Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan ‘Kınık’ta eğitimin dünü ve bugünü konulu fotoğraf sergisinin açılışı yapılarak protokol üyeleri tarafından sergiler gezildi.

 

Güncel Haberler ‘Kınık Prestij Yolu’ Hayata Geçiyor
Etkinliklerimiz İlk Karne Heycanı