Kınık Belediyesi Logo
Sağlıklı, Mutlu, Huzurlu günler dilerim...
Dr. Sadık Doğruer - Kınık Belediye Başkanı

27. Geleneksel Poyracık Deve Güreşi’nde Yoğun Katılım Vardı

27. Geleneksel Poyracık Deve Güreşi’nde Yoğun Katılım Vardı

Belediyemiz ve Poyracık Deveciler Derneğinin birlikte düzenlediği 27.Poyracık Deve Güreşleri 26 Şubat 2017 Pazar günü Poyracık Arenasında yapıldı.
Poyracık meydanından Mehter eşliğinde Kınık Kaymakamı Mustafa Ergün, Kınık Belediye Başkanı Dr Sadık Doğruer, Belediye Meclis Üyeleri, deve sahipleri ve vatandaşların katıldığı kortej yürüyüşü yapıldı.
Kuranı Kerim okunup, ardından Saygı Duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla halk oyunları gösterisinin ardından başlayan deve güreşlerinde Ege,Marmara ve Akdeniz Bölgesinden gelen 110 deve kıran kırana yarıştı. Havanın güzel olması ve girişlerin ücretsiz olması nedeniyle yaklaşık 10 bin kişi güreşleri izledi.
Güreşi izleyenler arasında Kınık Kaymakamı Mustafa Ergün, Kınık eski Kaymakamı olan Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer, Belediye Başkanımız Dr Sadık Doğruer, Kınık Garnizon Komutanı Yusuf Gezer, Kınık Cumhuriyet Savcısı Yusuf Adın, Kınık Emniyet Müdürü Levent Akkaya, Ak Parti Kınık İlçe başkanı Sami Mollaahmet, Ak Parti Bergama İlçe Başkanı Hakan Koştu, Ak Parti Aliağa İlçe Başkanı Yaşar Akbulut, Kınık Belediye Meclis Üyeleri, Daire Müdürleri ve S.T.K. temsilcileri vardı.
Başkan Dr. Sadık Doğruer ve Kınık Kaymakamı Faik Oktay Sözer güreş alanına girerken vatandaşlara Türk Bayrağı ve Deveci Bezi ve dağıttı. Dereceye girenlere ödülleri Bursa Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözr,Kınık Kaymakamı Mustafa Ergün, Belediye Başkanımız Dr. Sadık Doğruer tarafından verildi.

Güncel Haberler Türkiye Tarım Kredi Kooperatif Marketi Kınık Şubesi Açıldı
Etkinliklerimiz Kınık Belediyesi 2. Craftİstanbul El Sanatları Fuarı’nda