Kınık Belediyesi Logo
Sağlıklı, Mutlu, Huzurlu günler dilerim...
Dr. Sadık Doğruer - Kınık Belediye Başkanı

Başbakan Artık Kınık’ın Fahri Hemşehrisi

Başbakan Artık Kınık’ın Fahri Hemşehrisi

Geçtiğimiz Çarbamba günü İzmir’e gelerek, Kınık Meydanı’nda binlerce kişiye seslenen Başbakan Binali Yıldırım’a ilçeye katkıları ve hizmetlerinden dolayı Kınık Belediyesi tarafından hemşehrilik beratı takdim edildi. 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 18. Maddesi gereği karar Kınık Belediyesinin 07.03 2017 Salı Günü yapılan meclis toplantısında onaylandı. AK Parti ve CHP’li tüm Meclis üyelerin kabulü ile Başbakan Yıldırım’a belediyeyi ziyaretinde beratı veren Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, ilçenin son 50 yılda görmediği yatırımı Başbakan Yıldırım sayesinde aldığını belirtti.

Başkan Doğuer, “Göreve geldiğimiz 2014 yerel seçimlerinden itibaren geçen 3 yıllık süreçte önemli projelerimizi hayata geçirdik. Kınıklı hemşerilerimize verdiğimiz sözleri tek tek yerine getiriyoruz. Kınık, yıllardır hastane bekliyordu. Hastanemizin ihalesi yapıldıktan sonra temeli atıldı. Hızla yükseliyor. Artık vatandaşlarımız Bergama’ya gitmek zorunda kalmayacak. İşsizlik çok önemli bir sorun. Bunu azaltmak ve göçü engellemek için organize sanayi bölgemizde düzenlemeler yaptık. Fabrikalar tek tek gelmeye başladı. Şimdi de başbakanımızın müjdeleri arasında tarım ihtisas organize sanayi bölgesi kurulması var. İlçemizin geçim kaynağı tarım ve hayvancılığa dayalı olduğu için bu konuda bilimsel çalışmalar yapmayı planlıyoruz. Ziraat Fakültesi kurulmasıyla ilgili gerekli kararlar hızlı bir şekilde hayata geçirilecek. Vatandaşlarımızın en önemli talepleri arasında doğalgaz geliyordu. Sayın başbakanımızın katılımıyla ilk doğalgaz temini gerçekleşti. Kısa süre içinde vatandaşlarımızın evlerinde doğalgaz kullanılacak. Ulaşım bizim için çok önemli bir konu. Kınık, İzmir’e karayolu ile 2 saat mesafe uzaklıkta. Sayın başbakanımız ve bakanlarımızın kararlı tutumu sayesinde İZBAN artık ilçemize gelecek. Aliağa’ya kadar taşımacılık yapan İZBAN, Bergama’dan sonra Kınık’a da uzayacak” dedi. Başkan Doğruer, Kınık’ı çağ atlatacak bu projelerin vatandaşlar tarafından çok kısa bir süre içinde görüleceğini de söyledi.

Kınık Belediyesi olarak az bütçe ve ekonomik sıkıntılara rağmen fark yaratan işlere imza attıklarını da belirten Başkan Doğruer, TOKİ tarafından yapımına başlanan konut projesinin inşaatlarının hızla sürdüğünü anlattı. Doğruer, “Hemşerilerimizin yaşam kalitesini yükseltecek sosyal projelerimiz devam ediyor. Delez Yaşam Vadisi dediğimiz rekreasyon alanının ihalesini tamamladık. Kınık’ta, maden şehitlerimiz anısına yaptığımız parkımızın açılışı da yapıldı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Edip Uğur’a bu konudaki desteği için ayrıca teşekkür ediyorum. Önümüzdeki günlerde, Kınık Öğretmenevi ve Halk Eğitim Merkezi’nin bulunduğu yerde yeni bir kültür merkezi projesi hayata geçirilecek. Kısa süre içinde fark yaratacak yeni öğretmenevi ve halk eğitim merkezi binasının ihalesi yapılacak. İçinde düğün salonu, çok amaçlı toplantı salonu, sergi alanı ve restoranı olacak” dedi.

Doğruer, ilçemize gelen tüm hizmetlerin mimarının başta Başbakan Yıldırım ve bakanlar olduğunu söylerken, “Sayın başbakanımız Kınık’a çok büyük hizmetler yapmaya devam ediyor. Ülkemizin her yerinde olduğu gibi ilçemizin her projesinde büyük emekleri var. Kınıklı hemşerilerimiz kendisini çok seviyor. Biz de belediye başkanı olarak elimizden gelenin en iyisini yaparak vatandaşlarımıza layık olmaya çalışıyoruz. Kınık, Bakırçay’ın parlayan yıldızı olacak” ifadelerini kullandı.

Güncel Haberler ‘Kınık Prestij Yolu’ Hayata Geçiyor
Etkinliklerimiz İlk Karne Heycanı