Kınık Belediyesi Logo
Sağlıklı, Mutlu, Huzurlu günler dilerim...
Dr. Sadık Doğruer - Kınık Belediye Başkanı

Kınık’ta Gençlik Merkezi Açılıyor

Kınık’ta Gençlik Merkezi Açılıyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 17 Ekim’de başlayıp hafta başında son bulan bütçe maratonundan Kınık’a da müjdeli haberler geldi. 2015 yatırım planına alınan Kınık Gençlik Merkezi’nin üç ay içinde ihalesi ve temel atma töreni tamamlanacak. Merkez, Kuzey Ege’nin tek gençlik merkezi olacak. Bu yatırımla Kınık’ın taçlanacağını söyleyen Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer, “Bu yatırım bir başlangıç, 2015 yılı Kınık için yatırımların yılı olacak” dedi.

Gençlik merkezinin gençleri kötü alışkanlıklardan korumak için yapılacağını kaydeden Başkan Doğruer, “Kınık’ta gençleri kahvehaneden ve tüm kötü alışkanlıklardan kurtarmak istiyoruz. Bunun için spor ve sosyal donatı alanlarının bulunacağı gençlik merkezini ilçemize kazandıracağız. Bu kararı yerel seçimlerden 2 ay sonra meclis toplantısında almıştık. Daha sonra İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu ve AK Parti İzmir milletvekillerimizin de katkılarıyla 2015 yatırım planlarına dahil edildi. Süreç çok daha çabuk ilerleyecek. Bizim için çok sevindirici bir haber” diye konuştu.
Merkezin, gençlerin içinde her türlü aktiviteyi yapabileceği şekilde tasarlandığını belirten Başkan Doğruer, “Gençlik Merkezi, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın bütçesinden 4,5 trilyon ayrılarak yapılacak. Merkezin fiziksel koşulları ilçeye uygun olacak. Merkezimiz 9 bin 300 metrekarelik bir alana kurulacak. Geniş bir alanda hizmet verecek” açıklamasını yaptı.

 

gençlik merkezi Gençlik Merkezi

Güncel Haberler Türkiye Tarım Kredi Kooperatif Marketi Kınık Şubesi Açıldı
Etkinliklerimiz Kınık Belediyesi 2. Craftİstanbul El Sanatları Fuarı’nda