Kınık Belediyesi Logo
Sağlıklı, Mutlu, Huzurlu günler dilerim...
Dr. Sadık Doğruer - Kınık Belediye Başkanı

TOKİ için Başvuru Zamanı…

TOKİ için Başvuru Zamanı…

 Belediyemiz ile TOKİ işbirliğiyle yaptırılan toplam 276 konuttan ilk kura çekiminin ardından 2. Etap  75’i 2+1 ve 88’i 3+1 toplam 163 konut için başvurular başladı.

Fatih Mahallesi, Kocaömer Caddesi üzerindeki 67 bin metrekarelik alan üzerine geçen yıl Ekim ayında TOKİ tarafından yapımına başlanan 112’si  2+1, 164’ü de 3+1 olarak yapılan, 5’i kapıcı dairesi olarak planlanan  toplam 276 konut inşaatının yüzde 80’lik bölümü geçen Eylül ayında tamamlandı. 67 bin metrakerelik alanda konutların dışında alışveriş merkezi, cami ve diğer sosyal donatı alanlarına da yer verilirken geri kalan 50 bin metrekarelik alan ise otopark ve yeşil alan olarak değerlendirildi.Ön talepleri alınan Selçuklu mimarisini andıran 2+1 ve 3+1 olmak üzere toplam 113 konut, geçen 29 Eylül’de  Aile Yaşam Merkezi’nde yapılan kura çekimi ile sahiplerini buldu.2. Etap satışları  75’i  2+1, 88’i  3+1 toplam 163 adet konut için  başvurular  Halkla  İlişkiler Müdürlüğümüz  tarafından alınmaya  başlandı.

Belediye Başkanımız  Dr. Sadık Doğruer başvuruların başlamasıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Tüm vatandaşlarımızı Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nin yatay mimarisi ile en fazla 3 kat olarak inşa edilen içerisinde sağlık ocağı, ilkokul, cami bulunan konutlardan sahip olma şansı için Belediyemiz Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne başvuruya bekliyorum” dedi.

Ayrıntılar için Tıklayın

toki kapaktoki ikinci tur kura2

 

Güncel Haberler 17-19 Nisan Arasında Fırınlar Açık Olacak
Etkinliklerimiz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kınık’ta