Kınık Belediyesi Logo
Sağlıklı, Mutlu, Huzurlu günler dilerim...
Dr. Sadık Doğruer - Kınık Belediye Başkanı

Başkan Doğruer’den Kınıklılara Hastane Müjdesi

Başkan Doğruer’den Kınıklılara Hastane Müjdesi

Sağlık Bakanlığı tarafından Kınık’a yapılacak 50 yataklı devlet hastanesinin çalışmalarında sona gelindi. Bakanlık Yatırım Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün yaptığı proje ihalesinin ardından yetkililer alanda incelemelerde bulundu. Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, “Her şey tamam. Proje ihalesi de bitti. Kısa zamanda inşaata başlıyoruz” dedi.

Özelleştirme İdaresi’nin Poyracık’ta 23 bin metrekare alanı Sağlık Bakanlığı’na devretmesinden sonra başlayan hastane projesi çalışmalarında sona gelindi. Kınık’ta Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak 50 yataklı devlet hastanesinin proje ihalesinin yapılmasından sonra yetkililer alanda inceleme yaptı. 12 Haziran 2015’te Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da onayından geçen devir işleminin ardından Kalkınma Bakanlığı da hastaneyi yatırım programına aldı. Sağlık Bakanlığı Yatırım Hizmetleri Genel Müdürlüğü de daha sonra proje ihalesini yaptı. İhalenin ardından Kınık’a gelen yetkililer hastanenin yapılacağı alanı yerinde inceledi. Proje ihalesinde yer alan ayrıntılar, arazinin durumu, ulaşım imkanları ve yapılması gereken birçok çalışma için son düzenleme de yapıldı.

Proje için şimdi yapım ihalesine çıkılacak. Kamu İhale Kurumu’nda süreç aksamadan ilerleyecek. Toplam 6 bin metrekare kapalı alanı bulunacak hastanede acil servis, yoğun bakım ünitesi, ameliyathane, doğumhane, diyaliz ünitesi, yataklı servis, idari bina, röntgen merkezi, eczane, ambar ve teknik atölye ile yemekhane olacak. Temelin atılmasıyla birlikte inşaat 18 ay gibi bir sürede tamamlanacak.

Sağlık Bakanlığı’nın çalışmaları son aşamasına getirdiği Kınık Devlet Hastanesi için katkı koyanlara teşekkür eden Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, “Kınık’ta en büyük ihtiyaçlarımızdan bir tanesi tam teşekküllü bir devlet hastanesiydi. Hastalarımız Bergama ve merkezdeki hastanelere gitmek zorunda kalıyor. Sağlık Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu yerel seçim öncesinde söz vermişti. Kendisi sözünü tuttu. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İzmir Milletvekili Adayımız Sayın Binali Yıldırım’ın da büyük katkıları ile alanın Maliye Bakanlığı’ndan Sağlık Bakanlığı’na tahsisini gerçekleştirdik. Bakanlık bürokrasisi de hummalı bir çalışma ile arazi üzerinde yapılması gerekenleri yaptı. İzmir milletvekillerimizin de desteği ile Kınık’ın ihtiyacı olan hastaneyi duyurduk. Kısa zamanda inşaat ihalesine başlayacağız. Yıllardır kangren olan hastane sorununun çözümüne emek harcayanları Kınık halkı asla unutmayacaktır” dedi.

 

kinik devlet hastanesi3

 

Güncel Haberler KINIK’TA ORMANCILIK HAFTASI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA BİSİKLETSEVERLER BİRARAYA GELDİ
Etkinliklerimiz KINIK’TA ORMANCILIK HAFTASI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA BİSİKLETSEVERLER BİRARAYA GELDİ