Kınık Belediyesi Logo
Sağlıklı, Mutlu, Huzurlu günler dilerim...
Dr. Sadık Doğruer - Kınık Belediye Başkanı

Başkan Mesaj…

 

Saygıdeğer Kınık’lı Hemşehrilerim,

Dünyanın değişmesine paralel olarak ülkemizde de artık eskisi gibi durağan ve içe kapanık bir yönetim anlayışının yürümeyeceği apaçık ortaya çıkmıştır. Bu gerçeği göz ardı etmeden hayata ve insana dair yeni bir anlayış, yeni bir ufuk ve yeni bir hizmet biçimi oluşturmanın zamanı gelmiştir. Biz evvela böylesi kuşatıcı bir perspektifle insanı ve mekanı değerlendiriyoruz.

Değerli Kınık’lılar,

Yeryüzünde sorumluluk taşımayan insan yoktur. Herkesin insan olması hasebiyle yerine getirmek zorunda olduğu sorumluluklarının yanı sıra bir de hayatın çeşitli alanlarında görev almış olmalarından kaynaklanan sorumlulukları vardır. İşte biz, sizin görevlendirmenizle, farklı bir alanda yani yaşadığımız bu ilçenin yönetimi gibi ağır bir sorumluluk anlayışı gerektiren alanda görevli bulunuyoruz. Bilmenizi isterim ki bizler, bilinci açık, ufku geniş, iradesi sağlam ve idraki keskin bir şekilde size ve yaratıcıya hesap verme şuuru içinde bir sorumluluk anlayışına sahibiz. Bu yüzdendir ki kendimizi ve sizi kandırmakla, oyalamakla kaybedeceğimiz zaman yoktur.

Sevgili Hemşehrilerim,

Sık sık değişimden ve yenilikten bahsetmemin sebebi, bu unsurların hayatımızın her anını kuşatmış olmasından kaynaklanıyor. Bu değişim ve yenilenmeden insan, doğa, şehir, kültür, siyaset, ekonomi ve daha bir çok alan doğrudan etkileniyor. Dolayısıyla değişimin açısının çok geniş olduğunu görüyoruz ve böyle bir açıyla Körfez’i değerlendiriyoruz. Amacımız Kınık’ı bu değişimleri ve yenilikleri yaşayan, bunlara müdahil olan belirleyici bir noktaya çıkarmaktır.

Büyük işleri kısa zamanlara sığdırabilme amacıyla devam eden yoğun çalışmalarımızın meyvelerini alıyor olmak bizleri sevindirdiği gibi sizleri de mutlu ettiğine inanıyorum. Sık sık yapmaya çalıştığım esnaf, dernek, çarşı- pazar ziyaretlerimde bunu görüyor ve yaşıyor olmak beni heyecanlandırıyor. Ayrıca Kınık geleceği adına beni daha da umutlandırıyor.

Biz yaptıklarımızın yeterli olmadığının farkındayız. Geçmişin bıraktığı engelleyici mirası kendimize bahane kılmadan çalıştık ve çalışıyoruz. Hem de ilk günün heyecanıyla…

Değerli Kınık’lılar,

İlçemizi kendimizden bir parça görerek yaşamaya ve daha da yaşanır kılmaya dair çaba ve gayretlerimiz hep devam edecek. Kentimizi birkaç yönüyle değil tüm yönleriyle bir bir kent kılmaya çalışıyoruz. Kültürü, doğası, sanayisi, konumu, nüfusu, ulaşımı, denizi ve daha bir çok yönüyle..

Sevgili Kınık’lılar,

Sizinle paylaşmak istediğim çok fazla şey var. Ancak hepsini burada ifade etmem mümkün değil. Zaten bu sitede artık hizmetlerimizi, çalışma ve projelerimizi daha yakından takip etme imkanınız olacak. Bilmenizi istediğim bir şey var ki o da; bizim gelip geçici bu kentin ise kalıcı olduğudur. Çocuklarımızın daha güzel ve temiz bir Kınık’ta yaşamayı hakkettikleri konusunda sanırım hepimiz hemfikiriz.

Ben tüm güzelliklerin bizimle, kentimizle ve ülkemizle olmasını diliyor, sizleri en içten duygularımla selamlıyor, saygılar sunuyorum.

 

.