Kınık Belediyesi Logo
Sağlıklı, Mutlu, Huzurlu günler dilerim...
Dr. Sadık Doğruer - Kınık Belediye Başkanı

Kınık Doğalgaz’a Kavuşuyor

Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer ilçeye doğalgaz gelmesi için çalışmaları başlattıklarını söyledi. İzmirgaz yetkilileri ile görüşmelerin sürdüğünü anlatan Doğruer, “Kınık Organize Sanayi Bölgesi’nde doğalgazı bekleyen ve yatırım yapmayı planlayan şirketler var” dedi. Doğruer, şirketin kısa zamanda maliyeti finanse edeceğini de söyledi.
İzmir’in doğalgaz dağıtımını yapan tek yetkili kuruluşu İZMİRGAZ metropol alan dışındaki yatırımlarına hız verdi. Bütünşehir yasasının ardından çevre ilçelerde de çalışmalar yapan şirket son olarak Kınık’taki potansiyel için harekete geçti. Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer, ilçe kaymakamı Faik Oktay Sözer ile birlikte İzmirgaz Genel Müdürü Burçin Yandımata’yı ziyaret etti ve ilçeye getirilmesi planlanan doğalgaz yatırımını konuştu.
Kınık Belediye Meclisi’nden kararı geçirdiklerini ifade eden AK Partili Belediye Başkanı Doğruer, ilçenin potansiyelinin olduğunu söyledi. Doğruer, “Kınık Organize Sanayi Bölgesi’nde şirketler çalışmalarını sürdürüyor. Şirketler doğalgazın gelmesi halinde yatırıma başlayacaklar. Binlerce kişi iş sahibi olacak. Kınık, İzmir’in Kuzey’inde uzak bir ilçe olmasına rağmen konumu itibariyle çok önemli bir yerde bulunuyor. Manisa ve Balıkesir’e yakın olan ilçemizde konut potansiyeli de var. Şirket yetkilileri yatırım maliyetini kısa sürede finanse edeceklerdir” dedi.

Doğalgazın ilçeye gelmesi halinde yerel yönetim olarak ellerinden geleni yapacaklarını da ifade eden Başkan Doğruer, “Bizim görevimiz yatırımcıların önünü açmak. Doğalgaz şirketi yatırımcı bir kuruluş olduğu gibi onu bekleyen başka alanlarda faaliyet gösteren yatırımcı şirketler de var. O yüzden hepsi birbiriyle bağlantılı. Biz kazı izinleri başta olmak üzere alt ve üst yapı inşaatlarında gerekli desteği vermeye hazırız” diye konuştu. Doğruer ayrıca, şirket ile görüşmelerin olumlu sürdüğünü ifade ederken kısa sürede çalışmaların başlayacağını söyledi. 

IMG-20150923-WA0003

 

IMG-20150923-WA0004IMG-20150923-WA0007IMG-20150923-WA0006

 

 

Güncel Haberler Kınık 2. Etap TOKİ Konutları
Etkinliklerimiz KINIK’TA ORMANCILIK HAFTASI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA BİSİKLETSEVERLER BİRARAYA GELDİ