Kınık Belediyesi Logo
Sağlıklı, Mutlu, Huzurlu günler dilerim...
Dr. Sadık Doğruer - Kınık Belediye Başkanı

Kınık Halkı Şehitlerimize ve Demokrasimize Sahip Çıktı

Kınık Halkı Şehitlerimize ve Demokrasimize Sahip Çıktı

15 Temmuz Darbe girişimin yıl dönümünde ilçe halkımız yapılan etkinliklere yoğun bir şekilde katılarak demokrasiye sahip çıktı.
Etkinlikler kapsamında ilk olarak Saat 18.30 ‘da Kınık Belediyesi Maden Şehitleri Parkında resim sergisi açılışı yapıldı. Sergi açılışına Kınık Kaymakamı Mustafa Ergün, Kınık Belediye Başkanı Dr Sadık Doğruer,Daire Müdürleri ve vatandaşlar katıldı.Serginin açılış kurdelesini Kınık Kaymakamı Mustafa Ergün, Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer yaptı Sergide 15 Temmuz darbe girişiminden fotoğraflar ile Kınık’ta 2016 yılında 28 gün boyunca tutulan Demokrasi nöbetlerinden fotoğraflar yer aldı.

Saat 20 30’da Kınık Hükümet Konağı önünde toplanmaya başlayan Kınılılar Saat 21.30’da Mehteran eşliğinde yürüyüşe geçti yürüyüş esnasında ‘Ya Allah Bismillah Alla hu Ekber ,Hain Feto, Katil Feto, Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez’ sloganları atıldı Atatürk Caddesi,13 Eylül Caddesi üzerinden 15 Temmuz Demokrasi Meydanında biten Demokrasi yürüyüşünün ardından Demokrosi meydanında başlayan programda ilk olarak Saygı Duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. Belediye Başkanınımız Dr. Sadık Doğruer yaptığı konuşmada ‘Sevgili Kınık’lı hemşehrilerim Demokrasi bayramımıza hoş geldiniz sefalar getirdiniz Yine Türk Bayraklarıyla coşkuyla hep birlikte birlikte Demokrasi meydanında birlik ve beraberlik içinde buluşmuş bulunmaktayız bundan bir yıl önce bu saatlerde biz gayet demokratik bir ortamda yaşarken ve ülkede ekonomik istikrar varken ne yazık ki yurt dışından Pensilvanya’dan kandırılmış bir avuç insan ve bunlara inanmış akıl fukaraları Ülkemizde darbe yapmaya kalkıştılar. Biz aslında darbe diyorduk ama sonradan anlaşıldı ki bu bir işgal hareketiymiş Ama Allah nasip etmedi birlik,beraberlik ve kardeşlik içerisinde o akşam hep beraber bu Türk Bayrağı altında bu meydanları doldurarak işgal hareketinin başarısız kıldık.Türkiye Cumhuriyetinin vatandaşlarından alınan vergilerle alınan F16 savaş uçaklarıyla az sayıda üniformalı canilerin katıldığı ve Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu T.B.M.M bombalama alçaklığını gösterdiler Ama Türk milletimiz bu zalim ve alçaklara canı pahasına direnerek fırsat vermedi. Ama burada vurgulamak istediğim bir şey var biz biriz beraberiz ve kardeşiz. Pensilvanya tarafından kandırılmış az sayıda asker var iken Şerefli Türk askerimiz onurlu Türk Subaylarımız ve bu işgalcileri def etmek için çalışan güvenlik kuvvetlerimize Mülki amirlere teşekkür etmek istiyorum. Artık Türkiye Cumhuriyeti İstikrar içinde Türk Bayrağı altında Bölünmez Vatan ve Milletiyle, ezanların susmayacağı ve bayrakların inmeyeceği bir Türkiye için hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.’ dedi.

Kınık Kaymakamı Mustafa Ergün ise yaptığı konuşmada ‘Bu hainler ilk olarak bizlere okul ve hizmet gibi bizlere güzel işler ile hayatımıza girdiler ve ülkemizde yaşayan vatandaşlarımızın bir kısmı da bunları dini cemaat ve hizmet hareketi olduğuna inanarak destek verdi ama bunlar en çirkin yüzlerini 15 Temmuz 2016 akşamı bizlere gösterdiler ama başı her sıkıştığında Mustafa Kemal Atatürk gibi önderler Yahya Çavuş,gibi kahramanlar çıkartan milletimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde ve Ömer Halisdemir gibi kahramanlar ile bu işgal hareketini başarısız kıldılar ben buradan tüm şehitlerimizi rahmet ile anıyor hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum’dedi.Program Mehter Marşları Tasavvuf Müziği Sanatçısı Ömer Faruk Altındağ konseri ve semazen gösterisi ile devam etti.Kınık Müftüsü Muammer Uslu ilçede şehitler için okunan hatimlerin duasını yaptı.

 

Güncel Haberler Türkiye Tarım Kredi Kooperatif Marketi Kınık Şubesi Açıldı
Etkinliklerimiz Kınık Belediyesi 2. Craftİstanbul El Sanatları Fuarı’nda