Kınık Belediyesi Logo
Sağlıklı, Mutlu, Huzurlu günler dilerim...
Dr. Sadık Doğruer - Kınık Belediye Başkanı

Kınık Tarıma Dayalı Tıbbı Aromatik Bitkiler İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Tanıtım Çalışmaları Devam Ediyor…

Kınık Tarıma Dayalı Tıbbı Aromatik Bitkiler İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Tanıtım Çalışmaları Devam Ediyor…

-KINIK’TA TIBBİ AROMATİK BİTKİLER İHTİSAS OSB ÇALIŞMALARI HIZLANDI

Kınık Tarıma Dayalı Tıbbı aromatik bitkiler İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için tanıtım çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

İlçemiz kurulması planlanan Tarıma Dayalı İhtisas Bitkisel Üretim (Tohum, Fide, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler vb.) Organize Sanayi Bölgesi için tanıtım çalışmaları devam ediyor. Organize Sanayi bölgesi için 1 Milyon 228 Bin m2 alanda 1 Milyon 105 Bin m2 (55) sanayi parseli talebi, 651 Bin m2(26) sera parseli talebi ile toplamda 81 başvuru gerçekleşti.

TÜRK ECZACILAR BİRLİĞİ’NDEN YOĞUN İLGİ
Belediye Başkanımız Dr. Sadık DOĞRUER, Ankara’ya gerçekleştirdiği ziyareti sırasında düzenlenen Türk Eczacılar Birliği Merkez heyet yönetim kurulu toplantısına katıldı.
Türk Eczacıları Birliği Yönetim Kurulu toplantısında, Belediye Başkanımız Dr. Sadık DOĞRUER tarafından “ Kınık Tıbbi Aromatik Bitkiler TDİOSB” sunumu gerçekleştirildi. Ecz.Enver Olgunsoy’da meslektaşları merkez heyetine Tıbbi aromatik bitkiler ile majistral ilaçların güncel sunumunu gerçekleştirdi. Türk Eczacıları Birliği Yönetim Kurulu tarafından Tıbbı aromatik bitkiler konusu ilgi ile karşılandı.
Toplantıya, Tarım ve Orman Bakanlığı Organize Tarım ve Hayvancılık Daire Başkanı Deniz Oruç ve EBSO Yönetim Kurulu Üyesi Ecz.Enver Olgunsoy ile birlikte katılım sağlayan Belediye Başkanımız Dr. Sadık DOĞRUER , Türk Eczacılar birliği Başkanı Ecz.Erdoğan Çolak ve Üyelerine misafirperverliklerinden dolayı teşekkürlerini iletti.
Ziyaretine Afyonkarahisar Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Merkezi ile devam eden Belediye Başkanımız Dr. Sadık DOĞRUER, Ecz.Enver Olgunsoy ve Merkez müdürü Emel Yıldız ile yapılan çalışmalar hakkına sohbet ederken, ilçemizde kurulacak TDİOSB hakkında istişarelerde bulundu. Belediye Başkanımız Dr. Sadık DOĞRUER, Afyonkarahisar Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Merkezi müdürü Emel Yıldız ‘a misafirperverliklerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

Bilgilendirme Sunumu İçin Tıklayınız

Güncel Haberler Başkan Dr. Sadık Doğruer Muhtarlarla Bir Araya Geldi
Etkinliklerimiz Kınık Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi