Kınık Belediyesi Logo
Sağlıklı, Mutlu, Huzurlu günler dilerim...
Dr. Sadık Doğruer - Kınık Belediye Başkanı

MESLEKTAŞIM ADAŞIM HEMŞEHRİM DR.SADIK AHMET’İ ŞÜKRANLA ANIYORUM

MESLEKTAŞIM ADAŞIM HEMŞEHRİM DR.SADIK AHMET’İ ŞÜKRANLA ANIYORUM

Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, Bursa’da Dr. Sadık Ahmet Anıtı açılışına katıldı.

Batı Trakya Türklerinin hak arama mücadelesinin simge ismi Dr. Sadık Ahmet, doğumunun 75. Yılında Yurtdışı Türkler akraba topluluğu himayesinde Batı Trakya Dernekleri Şubesi ve Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Mimar Sinan Parkı’nda Batı Trakya-Dr. Sadık Ahmet Anıtı açılışı ve 29 Ocak Milli Direniş Günü anma programı gerçekleşti.

Doktor Sadık Ahmet doğumunun 75. yılında dualarla anılırken, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Dr. Sadık Ahmet’in kısa özgeçmişinin okunması, protokol konuşmaları ve selamlaşmaların ardından, Etkinlik kapsamında, Dr. Sadık Ahmet’in anıt heykeli ve 29 Ocak 1988 senesinde yaşadıkları zorlukları anlatan fotoğraf sergisi açılışı gerçekleştirildi. Doktor Sadık Ahmet’in hayatını konu alan fotoğraf sergisinde Dr. Sadık Ahmet’in Türk olduğu için yargılandığı mahkemede, kendinden emin ve onurlu duruşun resmî anlamlı olarak sergilendi.

Açılışa Doktor Sadık Ahmet’in eşi Işık Sadık Ahmet, kızı Av. Funda Sadık Ahmet ve kız kardeşi Fatma Ahmet, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, Yurt Dışı Türkler topluluğu başkanı Abdullah Eren, Kınık Ak Parti ilçe Başkanı Sami Mollaahmet, Federasyon Başkanları Ekrem Selimler, Ömür Şanlı, Milletvekilleri ve Balkanlı vatandaşlar katılım sağladı.

“Meslektaşım Adaşım Hemşehrim Dr. Sadık Ahmet’i Minnetle Anıyorum”

Tören konuşmalarında Kınık Belediye Başkanı Dr. sadık Doğruer ‘’Dr. Sadık Ahmet ile adaş, meslektaş büyüğüm ve Balkan kökenli hemşehri olmaktan gurur duyuyorum. Batı Trakya da Türklük adına emeklerinden dolayı Dr. Sadık Ahmet’e rahmet minnet ve şükranlarımı sunuyorum.’’ dedi.

“Başkan Alinur Aktaş Balkan Ekibini Ağırladı”

Törenin ardından Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a Uluslararası Balkan Federasyonu Başkanı Ekrem Selimler, Ömür Şanlı ve Kınık Ak Parti ilçe Başkanı Sami Mollaahmet ile ziyarette bulunup, Balkan camiası olarak sohbette bulunuldu. Balkan heyetinde bulunan Ak Parti ilçe Başkanı Batı Trakyalı Sami Mollaahmet ‘’Bursa’da bizleri ağırlayan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a, Işık Sadıkahmet ve ailesine misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Güncel Haberler KINIK DEPREM BÖLGESİ İÇİN EL ELE
Etkinliklerimiz KINIK’TA ORMANCILIK HAFTASI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA BİSİKLETSEVERLER BİRARAYA GELDİ